Rodzinna Sobota z Wolontariatem

wolontariatWydarzenie promujące działalność wolontaryjną wśród rodzin i mieszkańców dzielnic nowohuckich. Zachęca do zwrócenia uwagi na potrzeby innych oraz pomaga zaplanować wolontariat w codziennym życiu domowników. Proponowane aktywności staną się okazją do działań twórczych, kreatywnych i będą sprzyjać integracji społeczności lokalnej. Warsztaty poprowadzą instruktorzy wraz z wolontariuszami.

8 grudnia 2018 r., godz. 10.00-14.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Wstęp wolny. Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Program:

10:00-11:00 Kartki dobrych życzeń – Życzenia można złożyć osobiście, telefonicznie lub mailowo. My będziemy zachęcać Was do wysłania najbliższym tradycyjnych kartek z nietradycyjnymi życzeniami. Dzięki przygotowanym materiałom powstaną kreatywne formy i pomysłowe zdobienia, a w środku życzenia dla przyrody, ludzi, zwierząt i całego świata! Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.

10:00-13:00 Podziel się pocztówką - święta to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Kolędy sączą się z głośników, w sklepach królują aromaty pierniczków i cynamonów, a półki uginają się od ciężaru prezentów. W tym radosnym biegu zdarza się, że zapominamy o tym, co najważniejsze - o drugim człowieku. A przecież nie wszyscy będą mogli spędzić te święta w rodzinnej atmosferze. Nie na każdego będzie czekał prezent... Są wśród nas ludzie, dla których ciepły posiłek i czyste łóżko nie są codziennością. Jednak dzięki kilku wspaniałym osobom, w tym roku Bezdomni będą mogli poczuć chociaż namiastkę świąt. W Noclegowni i Schronisku dla Bezdomnych przy ul. Makuszyńskiego 19A w Nowej Hucie organizowana jest wigilia dla podopiecznych. Każdemu z nich chcemy podarować kartkę świąteczną. Ręcznie robioną, specjalnie dla nich.

11:00-13:00 Bombki noworocznych postanowień – w nowym roku stawiamy sobie nowe wyzwania i nowe cele. Całą rodziną planujemy ferie, wakacje, wyjazdy, zajęcia, warsztaty. Czy wśród tego wszystkiego znajdzie się miejsce na wolontariat? To możliwe! Jeśli macie ochotę zaangażować się w rodzinne pomaganie, pomożemy Wam zaplanować wolontaryjne postanowienia. Wspólnie zamkniemy je w pięknej magicznej bombce, która ozdobi choinkę lub stroik i przypomni Wam o dzieleniu się dobrem z innymi. Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.

11:00-13:00 Naturalny kalendarz dobrych uczynków – kalendarz adwentowy kojarzy nam się z okienkami i słodkimi niespodziankami. Ten jednak będzie inny, dłuższy i ekologiczny. Każdy dzień będzie przynosił Wam piękny cytat na dobry dzień oraz zadanie, które skutecznie poprawi humor innym. Zrobiony z drewna, papieru i naturalnych tkanin, ozdobiony małymi i dużymi rękami doda uroku i zapewni dużo radości. Warsztat rodzinny bez ograniczeń wiekowych.

13:00-15:00 Ciepło dla innych – wspólne szycie rękawic dla osób potrzebujących – spotkanie przy maszynach dla osób z różnymi umiejętnościami. Wykroje i piękne materiały pomogą Wam stworzyć coś naprawdę ciepłego – rękawice, mufki i otulacze dla osób potrzebujących, dla których zima jest zawsze walką o przetrwanie. To czas gdzie możemy zrobić coś dla siebie i dla innych. Warsztat dla osób dorosłych.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN