Sport


Młodzieżowe spotkania z lekka atletyką – program upowszechniania lekkiej atletyki w Krakowie

mlodziezowe-spotakania-z-lekka-atletykaUrząd Miasta Krakowa - Wydział Sportu oraz Małopolski Związek Lekkiej Atletyki pragną przedstawić program promocji i rozwoju lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży i zaprosić do współpracy przy jego realizacji.

Młodzieżowe Spotkania z Lekką Atletyką to zajęcia o charakterze wszechstronnym, uczestnicy zapoznają się podstawowymi konkurencjami lekkoatletycznymi oraz biorą udział w różnorodnych grach i zabawach ruchowych. Taka forma prowadzenia zajęć ma na celu wszechstronny rozwój psychofizyczny młodej osoby, ma wartość korygująco – kompensującą i profilaktyczną (korygowanie i zapobieganie wadom postawy) i poznawczą.

Młodzież chce osiągać bardzo wysokie wyniki na wielu płaszczyznach, szczególnie w szkole, a także chce być zdrowa i szczęśliwa. To szczęście i satysfakcja z życia zależy zarówno od kondycji, sprawności fizycznej, jak i sprawności intelektualnej każdego z nas. Wszechstronny rozwój w tym kierunku dają nam uprawiane dla przyjemności, także wyczynowo, biegi lekkoatletyczne, które łączą w sobie wiele przymiotów przedstawionych powyżej. Tylko patrzeć, jak zielone tereny miasta Krakowa zapełnią się biegającą młodzieżą. Warto również przypomnieć, że na terenach parkowych Krakowa od lat rozgrywane są zawody rekreacyjne o różnej randze. Świadczy to tylko o tym, jak wielki skarb mamy w Krakowie i jego okolicach – tereny zielone, które mogą służyć nam – ludziom tak bardzo zagrożonym negatywnymi skutkami cywilizacji. W naturalnym odruchu obronnym uciekajmy na łono natury dla dobra naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Więcej…
 

Szachiści grają dla Polonii

W dniu 17 stycznia bardzo gościnne mury Szkoły Podstawowej nr 88 były świadkami niezwykłej ogólnopolskiej imprezy szachowej czyli akcji z cyklu „Szachiści grają dla Polonii” której głównym celem jest zbiórka środków finansowych na wakacje dla dzieci Polonii zza wschodniej granicy. W tym roku gospodarzami zawodów była Szkoła Podstawowa nr 88 im. Stefana Żeromskiego w Krakowie – Nowej Hucie, os Szklane Domy 2 z jej Dyrektorem Panią Anną Mroczkowską, merytoryczną organizacją turnieju zajął się Pan Marek Czepiec jednocześnie pełniący obowiązki sędziego tychże zawodów. Patronat Honorowy nad zawodami objęli: Poseł na Sejm RP Łukasz Gibała, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII  „Nowa Huta”  Stanisław Moryc.

Więcej…
 

Piłkarska liga parafialna

Wspólne zdjęcieW niedzielę (19.10) w Kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyła się uroczystość zakończenia 11 już edycji piłkarskiej ligii parafialnej. Po raz pierwszy w historii rozgrywek mistrzostwo zdobyła drużyna z Parafii Matki Bożej Królowej Polski- Arka Pana.

Więcej…
 

Rozpoczęła się budowa basenu na os. Handlowym

Rozpoczęła się budowa basenu na os. HandlowymW poniedziałek 22 września został podpisany akt erekcyjny rozpoczynający budowę krytego basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na os. Handlowym. Wmurowania tuby z podpisanym dokumentem w fundamenty dokonali prezydent Jacek Majchrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc oraz Dyrektor szkoły Dorota Sowa-Kołodziej.

Więcej…
 

URODZINOWY MECZ NA RZECZ HOSPICJUM

Pamiątkowe zdjęcie drużynOkoło 400 osób pojawiło się w niedzielne popołudnie na Stadionie Wandy w Nowej Hucie 7 września, aby w ramach odpustu parafialnego jak to jest w zwyczaju od kilkunastu lat w Parafii Matki Bożej Pocieszenia wesprzeć Hospicjum Św. Łazarza. Tym razem przeciwnikiem amatorskiej drużyny z tejże parafii był zespół Rady Miasta Krakowa złożony z miejskich radnych (Jerzy Fedorowicz, Rafał Komarewicz, Tomasz Urynowicz, Józef Pilch), radnych dzielnicowych, urzędników miejskich a także zaprzyjaźnionych osób, którym idea pomocy hospicjum nie jest obca.

Więcej…
 


Strona 1 z 12