Dzielnica XVIII

GŁOSUJMY! 2 grudnia 2018 - wybory do Rad Dzielnic

do_rady

 

Klub Rodziców w ARTzonie / grudzień 2018

klub_artzonaCelem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

1-20 grudnia 2018 r.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie wpływają na wzrost kompetencji opiekuńczych i wychowawczych rodziców oraz opiekunów. Pełnią również funkcję integrującą środowisko, są okazją do rozmów na temat bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz między rodzicami posiadającymi dzieci, a rodzicami oczekującymi dziecka, co pozwala przygotować się na nowe wydarzenie w ich życiu. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu działania Klubu Rodziców w ARTzonie wzmacniają i pomagają w budowaniu więzi rodzinnych. KlubRodziców w ARTzonie jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla krakowskich rodzin. Klub ze względu na swoją lokalizację służy mieszkańcom dzielnic XVIII Nowa Huta i XVI Bieńczyce.

Po warsztatach odbywa się Wolna Strefa Rodzica – wstęp wolny.

Więcej…
 

Sąsiedzkie wymienianie i naprawianie

naprawianieCzym jest kawiarenka naprawcza? Jest to międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku w Amsterdamie przez Martine Postma (na świecie działa już prawie 1500 tego typu placówek, zarejestrowanych w Repair Cafe Internatonal). W Polsce pierwsza „Repair Cafe” powstała w 2016 roku Pile. A więc nie tak dawno. Zatem można przypuszczać, że przyjmie się i u nas. Z pomysłem podobnej akcji zgłosiłyśmy się z Jolą i Mirką jako grupa nieformalna Aktywni Mieszkańcy Osiedla Centrum D do programu grantowego FIO Małopolska Lokalnie 2018 – Północ.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Sala dobrej zabawy

klub_zakoleKlub Zakole zaprasza na zajęcia Klubu Rodziców. Sala dobrej zabawy to dla dzieci czas wspólnych harców pod okiem animatora, a dla opiekunów – spotkań przy kawie i herbacie, swobodnej rozmowy i integracji środowiskowej.

27.11. godz. 10.00-11.30, Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

Więcej…
 

Dobry Uczynek - NH Życie Twoja Krew - 24.11.2018

dobry_uczynek2

 

Osiedle Teatralne - zwiedzanie // Nowa Huta - architektoniczny portret miasta

teatralneZwiedzanie poświęcone Teatrowi Ludowemu, Szkole Tysiąclatce i dawnemu Kinu Świt w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta oraz wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”. Wydarzenie towarzyszące: Element Urban Talks 2018. Prowadzenie: Marta Karpińska (Fundacja Instytut Architektury). Zapisy do 29 XI: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wstęp wolny.

2 grudnia 2018 r., godz. 10.00
Start: os. Teatralne 34

Partnerzy wydarzenia:
Teatr Ludowy w Krakowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie

Więcej…
 

Finał projektu o architekturze Nowej Huty

final_nhProjekt „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta” dobiega końca. 8 grudnia 2018 r. w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) odbędzie się finał projektu, podczas którego podsumowane zostaną podjęte działania oraz odbędzie się premiera publikacji o architekturze Nowej Huty – będzie można spotkać się z jej autorami oraz otrzymać bezpłatny egzemplarz książki.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia plastyczno-techniczne

karinoWielu dorosłych wspomina, jak w dzieciństwie samodzielnie przygotowywało się ozdoby choinkowe. Gwiazdki oklejane sreberkiem z czekolady, łańcuchy z papierowych kółeczek, zawieszki z suszonych plasterków pomarańczy i inne ręcznej roboty ozdoby tworzyły niezapomniany klimat, stanowiąc ważny element świątecznego nastroju, a przystrojona nimi choinka była jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa! Podczas zajęć w Klubie Rodziców dzieci z pomocą rodziców wykonają takie właśnie cudowne ozdoby na świąteczną choinkę. Spotkanie poprowadzi Paula Chmiela.

27.11. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Z jabłuszka wywróżone - andrzejki dla dzieci

andrzejki_jednoscAndrzejki według dawnych wierzeń miały moc magiczną, uchylały wrota do nieznanej przyszłości. Dziś zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci oraz dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, traktując je z przymrużeniem oka. Klub Jedność zaprasza dzieci do wspólnej zabawy andrzejkowej, podczas której usłyszymy wiele ciekawostek związanych z tym świętem.

27.11. godz. 16.00, Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

Więcej…
 

Arka Pana - zwiedzanie // Nowa Huta - architektoniczny portret miasta

arkaZwiedzanie kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski projektu Wojciecha Pietrzyka w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta oraz wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”. Prowadzenie: Kamila Twardowska. Zapisy do 29 XI: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wstęp wolny.

1 grudnia 2018 r., godz. 12.00
ul. Obrońców Krzyża 1

Więcej…
 

A my z gwiazdą betlejemską... Widowisko muzyczne z udziałem artystów związanych z Eksperymentalną Sceną Operową

z_gwiazdaOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na widowisko pełne humoru i ciepła, które będzie wstępem do okresu Świąt Bożego Narodzenia. Wykonawcy zapraszają do wspólnej zabawy i muzykowania. Będą piosenki, pastorałki i kolędy.

3 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wystąpią: Aleksandra Sotnicka, Bożena Kiełbińska, Małgorzata Westrych, Dariusz Palonek i Michał Błocki.

 

Wstęp: 15 zł / osobę (bilety będą dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury)
Szczegółowe informacje:

Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 


Strona 9 z 187


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)