Dzielnica XVIII

"Spotkajmy się na podwórku" - konsultacje społeczne // raport

Zakończył się drugi etap spotkań w projekcie „Spotkajmy się na podwórku” dotyczącego zagospodarowania ośmiu podwórek w Nowej Hucie: Centrum A, Centrum B, Centrum D, Zgody, Górali, Zielone, Ogrodowe, Na Skarpie.

Więcej…
 

Koncerty na Szklanych Domach: Koncert adwentowy

koncert_adwentowyWystąpią: Liliana Pociecha (sopran), Gabriela Ślusarczyk (wiolonczela) i Tomasz Ślusarczyk (organy). Wstęp wolny.

16 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7

Więcej…
 

Lauri silva – unikalne lasy wawrzynolistne Teneryfy

ogrodyWykład dr Marii Lankosz-Mróz z Ogrodu Botanicznego UJ oraz polskiego Towarzystwa Botanicznego w ramach cyklu „Poznajemy ogrody”. Wstęp wolny.

10 grudnia 2018 r., godz. 14.00
Kino Studyjne SFINKS Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

IPN zaprasza na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - 12.12.2018

hart_duchaSzanowni Państwo, bohaterem grudniowego spotkania Krakowskiej Loży Historii Współczesnej będzie abp Ignacy Tokarczuk.

Zapraszamy 12 grudnia 2018 r. (środa) do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej), godz. 18.00.

Więcej…
 

Targi Bożonarodzeniowe 2018

tb_2018Organizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 30 listopada - 26 grudnia 2018 roku na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

8.12. godz. 11.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

9. Coraz Bliżej Święta

coraz_blizej_swietaHu! Hu! Ha! Zima zła i do tego coraz bliżej święta! Nie traćcie głowy w zakupowym szaleństwie – przybywajcie do Ośrodka Kultury Norwida zaradzić coś na zimową chandrę i przedświąteczny stres. Wstęp wolny.

16 grudnia 2018 r., godz. 10.00-14.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Już po raz dziewiąty Ośrodek Kultury Norwida ma przyjemność zaprosić na imprezę z cyklu Coraz Bliżej Święta – wydarzeń poprzedzających największe polskie święta – Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Cykl Coraz Bliżej Święta (a wiosną – Coraz Bliżej Wiosna) ma na celu zachęcić mieszkańców Krakowa do wspólnych - towarzyskich czy rodzinnych zajęć, inspirowanych porą roku oraz zbliżającymi się świętami. Po co? Żeby zwrócić uwagę na to, że święta to nie gonitwa po galeriach handlowych i zamartwianie się o brak czasu. Okres świąt to czas na wzmocnienie więzi z bliskimi i z przyjaciółmi, radość ze zmian w przyrodzie, czas na zrobienie czegoś dla siebie i innych.

Więcej…
 

DKF Kropka: Piwne rozmowy braci McMullen

piwne_rozmowyPokaz filmu „Piwne rozmowy braci McMullen” w reżyserii Edwarda Burnsa. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

13 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


„Piwne rozmowy braci McMullen” (98 minut) reż. Edward Burns
Komediodramat, USA 1995, wyst.: Edward Burns, Connie Britton, Maxine Bahns, Michael McGlone

Więcej…
 

Zachodnie wybrzeże Francji – atlantyckie bazy dla U-Boot’ów / slajdowisko

francjaZapraszamy na slajdowisko Tomasza Mierzwy w ramach cyklu „Podróże z historią w tle”.
Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na nowy cykl slajdowisk p.n. Podróże z historią w tle. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie atlantyckim bazom dla U-Boot’ów na zachodnim wybrzeżu Francji. Wstęp wolny.

10 grudnia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Po kapitulacji Francji w 1940 r. Niemcy na jej zachodnim wybrzeżu wybudowali pięć baz dla swoich okrętów podwodnych (U-Bootów). Ze względu na położenie miały one rozstrzygnąć Bitwę o Atlantyk. Powstało pięć kompleksów obiektów, w których zastosowano najbardziej innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne, a rozmach budowli zadziwia do dzisiaj. Podczas slajdowiska Tomasz Mierzwa z Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii opowie o ich historii, wpływie jakie miały na otoczenie oraz jak wykorzystywane są dzisiaj.

Więcej…
 

IPN zaprasza na ogólnopolski, finałowy Turniej Debat Historycznych w Krakowie, 6-7 grudnia 2018

dthDnia 6 i 7 grudnia w Krakowie odbędzie się drugie z cyklu trzech wydarzeń w ramach zorganizowanego przez IPN Turnieju Debat Historycznych #MojaNiepodległa.

W listopadzie w Warszawie spierali się studenci, a w Krakowie debatować będą 32 drużyny, reprezentujące szkoły ponadpodstawowe. Aby zakwalifikować się do turnieju, uczniowie musieli zorganizować debatę o tematyce niepodległościowej o zasięgu co najmniej szkolnym. Jak to wyglądało, można zobaczyć np. tutaj:

https://bit.ly/2FZOe7c
https://bit.ly/2E2trgJ
https://bit.ly/2UbwoRL
https://bit.ly/2KWSgw0
https://bit.ly/2KSesXW
https://bit.ly/2Qx0cJs
https://bit.ly/2Ueqqzy

Więcej…
 

Adwentowy Kiermasz Świątecznych Różności

wersalikKlub Wersalik zaprasza na Adwentowy Kiermasz Świątecznych Różności. Podczas kiermaszu możesz wybrać i kupić ręcznie zdobione świece, ozdoby choinkowe, stroiki oraz wiele, wiele innych - małych i dużych - misternie wykonanych dekoracji świątecznych. Słowem - wszystko co potrzebne, by przygotować dom na nadchodzące Święta, ozdobić go w niepowtarzalny sposób.

3-14.12, godz. 12.30-18.00, Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Kiermasz potrwa aż 11 dni i będzie czynny w godzinach otwarcia klubu.

Wstęp wolny.

 


Strona 7 z 187


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)