Dzielnica XVIII

Zapomniane laboratorium III Rzeszy - slajdowisko

banasOśrodek Kultury Norwida zaprasza na drugie spotkanie w ramach nowego cyklu slajdowisk, które poświęcone zostanie zapomnianemu laboratorium III Rzeszy. Wstęp wolny.

7 stycznia 2019 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Więcej…
 

Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane - koncert gongów

gongRelaks dla ciała i radość dla duszy to w jednym zdaniu cel udziału w koncercie gongowym. Wrażenia dostarczane słuchaczom przez dźwięki gongu są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i nieporównywalne z niczym innym. Prowadzi Rafał Cichy-Choroniewski / www.koncertygongowe.pl.

3 stycznia 2019 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

IPN zaprasza na wykład o obozach partyzanckich w Małopolsce (1943-1955)

obozyOddział IPN w Krakowie i Klub Historyczny im gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają 19 grudnia 2018 r. na wykład dr. Dawida Golika z krakowskiego IPN pt. „Obozy partyzanckie w Małopolsce z lat 1943-1955. Funkcjonowanie – pozostałości – próby upamiętnienia”. Początek o godz. 18. Wykład odbędzie się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty bożonarodzeniowe

karinoKlub Karino zaprasza na warsztaty, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą różnorodne ozdoby świąteczne: nawiązujące do tradycji, wzorowane na przykładach sprzed stu lat, jak i bardziej współczesne, dizajnerskie, w duchu DIY i zero waste, z użyciem materiałów naturalnych oraz surowców wtórnych.

20.12. godz. 16.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

IPN zaprasza na wykład o stalinowskiej propagandzie w Polsce – 18.12.2018

propagandaZapraszamy do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8) na wykład dr. Rafała Opulskiego z Oddziałowego Biura Badań Historycznych, zatytułowany „Propaganda komunistyczna w Polsce okresu stalinowskiego” – 18 grudnia 2018 r., początek o godz. 10.

Więcej…
 

Otwórz Uszy. Tu i Teraz #10: Muzyka północy, Saariaho, Norgard, Reinholdtsen, Steen-Andersen i inni

spoldzielnia_muzycznaKolejne spotkanie w ramach drugiej edycji cyklu “Otwórz uszy. Tu i teraz”. Prowadzą muzycy ze Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble. Wstęp wolny.

17 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Konsumpcja – kulturowy przegląd ostatnich trendów. Spotkanie otwarte.

konsumpcjaRozmowy o kulturze. Cykl spotkań dla seniorów i nie tylko. Wstęp wolny.

2 stycznia 2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Dziś często słyszy się głosy na temat znaczenia dobrej diety, wyrabiania pożytecznych nawyków, unikania pewnych gam produktów. Historia przejścia od nadmiernej do świadomej konsumpcji jest niezwykle ciekawa i uwikłana w wiele wątków – warto się jej przypatrzyć, aby poznać przyczyny powstania trendów obecnych w życiu współczesnego konsumenta.

Choć o kulturze powiedziano już wiele, refleksja nad nią jest wciąż aktualna. Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich chętnych do dyskusji nad szeroko pojętą kulturą oraz zdarzeniami, które wpłynęły na bieg historii, a których ślady są nadal widoczne. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwsze środy miesiąca o godzinie 17.00 i będą miały charakter rozmowy kierowanej, podczas której uczestnicy dowiedzą się ciekawych faktów, a także będą mogli przy herbacie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżącego zagadnienia. Mimo iż spotkania organizowane są głównie z myślą o seniorach, mile widziane będą także osoby dorosłe w różnym wieku. Jak bowiem stwierdził Benjamin Franklin: „nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Więcej…
 

Ferie 2019 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

ferie_2019Zwiedzanie wystaw, relaks w jaskini solnej, wyjścia do kina i teatru. Pełne wyzwań zdobywanie ścianek wspinaczkowych, beztroskie szaleństwa na kręgielni, w parku trampolin i kreatywne warsztaty multimedialne w Artetece. To zaledwie kilka spośród licznych propozycji, które znajdą się w programie zajęć i warsztatów, przygotowanych przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na Ferie 2019.

Każda dłuższa przerwa w nauce, witana z radością przez wszystkich uczniów, odgrywa istotną rolę w procesie kształcenia. Jest też niezbędna dla właściwego funkcjonowania organizmu. Odpoczynek zapobiega znużeniu i przemęczeniu zarówno umysłu jak i ciała, pozwala usystematyzować i utrwalić zdobyte umiejętności, poprawia zdolności koncentracji. Właściwy sposób relaksu dzieci w wieku szkolnym – pozbawiony monotonii dnia codziennego, aktywny i twórczy – nie tylko pozytywnie wpływa na osiągnięcia szkolne, ale kształtuje pozytywne nawyki wypoczywania, które w dorosłym życiu pozwolą lepiej radzić sobie z obowiązkami i towarzyszącym im wszechobecnym stresem, pozostając produktywnym, energicznym i twórczym.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

20.12. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Wigilia w Chałupkach

karino_wigilia2Klub Karino zaprasza mieszkańców Chałupek do udziału w osiedlowym spotkaniu przedświątecznym, wspólnego kolędowania, a przede wszystkim spędzenia czasu z sąsiadami w serdecznej atmosferze. Spotkanie rozpocznie się uroczystym przemarszem w strojach kolędniczych. Korowód przejdzie pod figurkę Matki Bożej Królowej Świata, gdzie zgromadzeni przełamią się opłatkiem, złożą sobie życzenia, oraz wspólnie udekorują i zapalą światełka na choince. Pojawi się też, z workiem pełnym prezentów, Święty Mikołaj.

18.12. godz. 16.00-20.00, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

W tym czasie kolejne grupy kolędnicze objeżdżać będą osiedle bryczką, śpiewając kolędy i pastorałki w akompaniamencie akordeonu. Spotkanie przeniesie się do Klubu Karino, w którym na uczestników czekać będzie świąteczny poczęstunek, przygotowany przez członków Klubu Seniora i Klubu Aktywnych Kobiet, występy kolędnicze i okolicznościowy program, opracowany przez osoby niepełnosprawne uczęszczające na warsztaty terapii zajęciowej TPD oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 74 w Branicach. Wigilię w Chałupkach zwieńczy wspólne kolędowanie wszystkich uczestników.

Wstęp wolny!

 

Bóg się rodzi. Nowohucka Kolęda 2018. Norwid I Przyjaciele.

norwid_koleda_2018Już po raz piąty ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K Norwida zaprosiła swoich przyjaciół i współpracowników do wspólnego kolędowania. Tym razem grupa ponad 250 osób zaśpiewała jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”. Wykonana w wyjątkowej, nowoczesnej aranżacji kolęda wraz z wideoklipem będzie miała swoją premierę 18 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w ARTzonie na os. Górali 4. W ten sam wieczór będzie można ją zobaczyć i posłuchać na kanale YouTube i fanpage’u ARTzony na Facebook’u. W ARTzonie będzie można także otrzymać darmowy egzemplarz okolicznościowej płyty z nagraniem Nowohuckiej Kolędy.

18 grudnia 2018 r., godz. 18.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Linki do stron, gdzie 18 grudnia będzie można zobaczyć teledysk:

https://www.youtube.com/user/ARTzonaOKN/videos
https://www.facebook.com/ARTzonaOKN/

*Projekt BÓG SIĘ RODZI. NOWOHUCKA KOLĘDA 2018. NORWID I PRZYJACIELE realizowany jest przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, klubrodzicow[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

 


Strona 5 z 187


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)