Dzielnica XVIII

Zaproszenie. Krakowska Loża Historii Współczesnej: "Normatywy bezprawia" - 16 stycznia 2019, godz. 18:00

normatywyZapraszamy na pierwsze w 2019 r. spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej, zatytułowane „Normatywy bezprawia” – 16 stycznia 2019 r. (środa), Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej), godz. 18.

Dyskusja będzie się obracać wokół książki „Ewidencja operacyjna i archiwum organów bezpieczeństwa PRL w latach 1944-1989”; redakcja i opracowanie Monika Komaniecka-Łyp, Instytut Pamięci Narodowej – Wydawnictwo Avalon, Kraków 2017.

W spotkaniu wezmą udział: dr Komaniecka-Łyp z krakowskiego IPN i Rafał Dyrcz, naczelnik Oddziałowego Archiwum Instytutu. Całość poprowadzi Roman Graczyk.

Więcej…
 

Gruzja górą - slajdowisko

gruzja_goraSlajdowisko Moniki Pazery w ramach cyklu „Nowa Huta na końcu świata”. Wstęp wolny.

14 stycznia 2019 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Gruzja to kraj winem i winem płynący, o czym powszechnie wiadomo, ale oprócz wina jej największym bogactwem są imponujące góry Kaukazu. Monumentalne szczyty, zbocza pokryte kobiercami kwiatów, majestatyczne lodowce i powalające swoim pięknem doliny. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wraz z Moniką Pazerą na wirtualny trekking przez najciekawsze zakątki gruzińskich gór, te najbardziej popularne oraz te najdziksze i jeszcze mało znane. Wyprawę ubarwią opowieści o gruzińskich tradycjach, przysmakach i przygodach. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Podsumowanie II edycji programu Nowa Huta dziś!

nh_dzis2W ubiegłym roku realizowano program Nowa Huta dziś! którego celem była poprawa infrastruktury technicznej w Nowej Hucie. W tej edycji mieszkańcy oddali około 800 głosów, z czego 519 na zadania zgłoszone w poprzedniej edycji, a pozostałe 281 na nowe cele. Ostatecznie zrealizowano 24 zadania na kwotę 2 mln zł.

Więcej…
 

Wyjątkowa oferta pracy dla bezrobotnych!

marr2Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego prowadzi projekt „Dobry Czas na Biznes – KOM2”, który skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej należących do co najmniej jednej z grup:

1. Powyżej 50 roku życia
2. Długotrwale bezrobotnych
3. Z niepełnosprawnościami
4. O niskich kwalifikacjach
5. Kobiet

Więcej…
 

Finisaż wystawy malarstwa "Siódme poty" Marcina Koleśnika

siodme_potyStawanie się publiczne (jako że odbywa się w przestrzeni wizualnej) jest coraz częściej utożsamiane z przemianą fizyczną. Świadomym aktem woli dokonywanym na oczach innych. I właśnie o tym jest wystawa. Wstęp wolny.

11 stycznia 2019 r., godz. 19.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Marcin Koleśnik – absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Otrzymał dyplom w pracowni malarstwa prof. Adama Brinckena w 2006 r. Po studiach działał w grupie „Okolice 80” (wystawy w Polsce i Niemczech). Po rozwiązaniu grupy uczestniczył w projektach muzycznych z pogranicza free-jazzu i muzyki improwizowanej. W ostatnich latach do działalności malarskiej dołączyła aktywność na polu komiksu, ilustracji oraz praca w filmie. Obecnie prowadzi klasę rysunku i storyboardu w szkole filmowej w Krakowie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - szalone magnesy

klub_jedrusCo zrobić, by pamiętać o zakupach? Jak zapamiętać, co trzeba jeszcze zrobić? Najlepiej zapisać wszystko na karteczce przyczepionej do lodówki magnesami. A takie magnesy najlepiej zrobić rodzinnie!

12.01. godz. 11.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Obraz na nowo - warsztaty dla grup zorganizowanych (dzieci w wieku 5-10 lat)

sztuka_ghsWarsztat plastyczny połączony z oprowadzaniem po Galerii dla dzieci.

15-18 i 21-25 stycznia 2019 r., godz. 10.00-12.00
Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5

Więcej…
 

"Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT" – polske przeboje lat 80-tych

303_koncertKarnawał 2019 roku rozkręca się na dobre. Na licznych balach, zabawach i imprezach karnawałowych królują przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wśród tych drugich wielką popularnością cieszą się utwory, skomponowane w latach 80-tych XX wieku. Muzycznie była to dekada ze wszech miar wyjątkowa, czas debiutów wielkich postaci scenicznych, narodzin gwiazd pop, powstawania nowych nurtów i gatunków, pojawienia się najsłynniejszego telewizyjnego kanału muzycznego, a wraz z nim wybuchu popularności teledysków. Jednocześnie, za sprawą panujących wówczas trendów modowych, był to czas ocierających się o kicz wielobarwnych strojów, połyskujących dodatków i ekstrawaganckich fryzur.

12.01., godz. 18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Więcej…
 

Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO

okno_plakatZapraszamy do udziału XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie i Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju „NA SKRZYDŁACH MOTYLA”.

Celem konkursu jest między innymi rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą, przygotowanie do uczestnictwa w kulturze, zachęcenie do kreatywnego spojrzenia na świat i promocja talentów literackich.

Zapoznaj się z tegorocznym regulaminem konkursu.

 

 

Szkolenie dla przewodników miejskich - Galeria Huta Sztuki

szkolenie_ghsGaleria Huta Sztuki to nowe miejsce na mapie Nowej Huty. Dlatego zapraszamy przewodników miejskich do udziału w szkoleniu przygotowującym do oprowadzania po wystawie prezentowanej w nowej galerii - Materia miasta. Sztuka Nowej Huty od lat 50. do 70. XX w.

10 stycznia 2019 r., godz. 10.00 - 12.00
Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5

Więcej…
 

Sto lat dla niepodległej Polski – wystawa zdjęć z albumu "Polska 100 lat"

polska_100Wystawa zdjęć pochodzących z albumu „Polska 100 lat” wydanego przez Wydawnictwo BOSZ dla uczczenia stulecia niepodległej Polski. Wystawa obejmuje reprodukcje i fotografie nawiązujące do najważniejszych wydarzeń ostatniego stulecia w Polsce. Wstęp wolny.

11 stycznia – 12 lutego 2019 r. Galeria Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Inicjatywie uhonorowania tej wyjątkowej dla polskiego narodu rocznicy patronowała Rada Programowa, która ukonstytuowała się w tym jakże szczytnym celu, a którą stworzyli: profesor Michał Kleiber – przewodniczący Rady, profesor Krystyna Skarżyńska, profesor Jerzy Bralczyk, profesor Adam Daniel Rotfeld, profesor Witold Orłowski, profesor Andrzej Mencwel, profesor Henryk Samsonowicz, Waldemar Dąbrowski – dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, pisarz Wiesław Myśliwski oraz właściciel Wydawnictwa BOSZ – Bogdan Szymanik.

Więcej…
 


Strona 3 z 187


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)